Tapety winylowe na flizelinie – dlaczego tak popularne?

Tapety winylowe na flizelinie – dlaczego tak popularne?

Tapety winylowe na flizelinie – dlaczego tak popularne?

Możliwość komentowania Tapety winylowe na flizelinie – dlaczego tak popularne? została wyłączona

Wielu inwestorów, osób, które planują remont swojego mieszkania zastanawiając się nad zastosowaniem tapet dekoracyjnych ma pewne obawy, zastrzeżenia. Z jednej strony tapeta naprawdę robi fajny efekt we wnętrzu – z drugiej strony jednak wiążą się z jej zastosowaniem pewne potencjalne komplikacje. Jak podjąć dobrą decyzję? Jaką rolę odgrywają w tym tapety winylowe na podkładzie z flizeliny?

Jakie podstawowe zastrzeżenia, ewentualne wątpliwości co do tapet ściennych są najbardziej popularne? Poniżej najczęstsze:

  • czy nie będzie się odklejać
  • czy nie jest trudno ją zdemontować?
  • Co z grzybami i pleśniami?

Trwałość tapety winylowej na flizelinie

Oczywiście trwałość tapety ściennej i jakość jej przylegania do powierzchni ściany w największej mierze zależy od zastosowanego rodzaju samej tapety oraz kleju do tapet. W przypadku najtańszych papierowych tapet ściennych nie oszukujmy się – papier to po prostu papier, nie oczekujmy od takiej tapety super trwałości i odporności na wilgoć, bo takowej po prostu nie ma. Jeśli jednak zdecydujemy się na tapetę winylową… Sam winyl jako tworzywo sztuczne ma szerokie zastosowanie w różnego rodzaju przemyśle, ten związek chemiczny charakteryzuje się dużą obojętnością chemiczną oraz mechaniczną. Jest odporny na wilgoć oraz podwyższoną temperaturę. Nie mają na niego specjalnego wpływu także promienie UV. To właśnie dlatego obecnie tapety wracają do łask – po prostu są dużo bardziej wytrzymałe niż dawniej, nawet po wielu latach – dalej znakomicie robią swoją robotę – upiększają wnętrze naszego mieszkania!

A co z odklejaniem tapety pod wpływem wilgoci? Sedno sprawy tkwi w odpowiednio przygotowanej powierzchni ściany, sposobie montażu tapety oraz oczywiście w samym kleju. Przygotowanie ściany w zależności z czym mamy do czynienia może obejmować różne sprawy, w przypadku świeżych powierzchni – może to wymagać po prostu odpowiedniego oczyszczenia powierzchni z brudu i tłuszczów oraz zagruntowania jej odpowiednim środkiem gruntującym. W przypadku starych, remontowanych ścian sprawa może być trudniejsza – najlepiej jeśli tapetę położy ktoś, kto dobrze się zna na remontach wnętrz, by potrafił ocenić czy można na ścianie pozostawić stary tynk, warstwy farby, oraz jaki rodzaj środka gruntującego zastosować. Ale warto z całym przekonaniem podkreślić, że tapety na flizelinie kładzie się stosunkowo prosto, a to dzięki temu, że klejem wystarczy pokryć powierzchnię tapety, tapeta się nie zniekształca pod wpływem kleju, ale jednocześnie jest nieznacznie rozciągliwa, co ułatwia jej aplikację na ścianę.

Poniżej przykładowe tapety na fizelinie:

Demontaż tapety na flizelinie

 

Podkład z flizeliny gwarantuje trwałość tapety. Sam winyl jest materiałem wytrzymałym. A zatem nawet po latach użytkowania, starą tapetę tego typu bez problemu usuniemy z powierzchni ściany po prostu ręcznie ją zrywając. Dobra tapeta nie powinna się rwać czy kruszyć, dzięki czemu unikniemy konieczności zdzierania tapety szpachelką, przez co moglibyśmy uszkodzić powierzchnię ściany. Ogromne znaczenie ma rodzaj użytego kleju do tapet. Dostępnych jest ich wiele rodzajów, fachowcy zajmujący się tapetami mają sprawdzone, praktyczne środki, które są naprawdę dobrej jakości. Dlatego jeśli zależy nam na tym, by klej nie stwarzał nam problemów na ścianie w przypadku późniejszej rezygnacji z tapety najlepiej jest doradzić się doświadczonego sprzedawcy w sklepie z tapetami lub po prostu pozostawić zatrudnionemu zaufanemu fachowcowi.

 


Wszystkie fotografie pochodzą z serwisu https://dobretapety.pl/

 

adminx

Related Posts

Szklarz – co raz bardziej popularny zawód

Możliwość komentowania Szklarz – co raz bardziej popularny zawód została wyłączona

Eleganckie zadaszenia tarasów

Możliwość komentowania Eleganckie zadaszenia tarasów została wyłączona

Co nie co o pompach ciepła

Możliwość komentowania Co nie co o pompach ciepła została wyłączona

Tapety ścienne we wnętrzach

Możliwość komentowania Tapety ścienne we wnętrzach została wyłączona

Kolektory słoneczne w domu

Możliwość komentowania Kolektory słoneczne w domu została wyłączona

Jak dobrze wybrać materac do spania?

Możliwość komentowania Jak dobrze wybrać materac do spania? została wyłączona

Jak kształt stołu wpływa na atmosferę i funkcjonalność wnętrza?

Możliwość komentowania Jak kształt stołu wpływa na atmosferę i funkcjonalność wnętrza? została wyłączona

Trawa z rolki. Czy warto zdecydować się na tą opcję?

Możliwość komentowania Trawa z rolki. Czy warto zdecydować się na tą opcję? została wyłączona

Zastosowanie szkła

Możliwość komentowania Zastosowanie szkła została wyłączona

Jak niedrogo urządzić salon w stylu industrialnym

Możliwość komentowania Jak niedrogo urządzić salon w stylu industrialnym została wyłączona

Przewodnik krok po kroku do laserowego cięcia stali nierdzewnej

Możliwość komentowania Przewodnik krok po kroku do laserowego cięcia stali nierdzewnej została wyłączona

Create AccountLog In Your Account