Szkło w aranżacji mieszkania

Szkło w aranżacji mieszkania

Szkło w aranżacji mieszkania

Możliwość komentowania Szkło w aranżacji mieszkania została wyłączona

Jesteś na etapie planowania remontu swojego mieszkania? Zastanawiasz się jakie elementy wyposażenia wnętrz uwzględnić by uzyskać naprawdę ciekawy, nowoczesny i niebanalny efekt? Sprawdź jak wiele możesz osiągnąć uwzględniając w remoncie szkło.

Zapewne szkło w budownictwie kojarzy ci się jedynie z oknami, ewentualnie także z kabiną prysznicową w łazience. Warto jednak wiedzieć, że ze szkła można wykonać praktycznie wszystko. Szkło wcale nie musi być bezbarwne. Może przyjmować rozmaite, dowolnie dobrane przez projektanta, a wykonane przez szklarza barwy i kształty, począwszy od matowej bieli, perle, a na połyskującej czerni skończywszy. Ze szkła mogą być wykonane meble, blaty kuchenne, ozdobne dodatki. Szkło może nawet zastąpić ceramiczne płytki w łazience bądź kuchni. Natomiast hartowane szkło znakomicie sprawdzi się także w roli ścianek działowych.

Panele dekoracyjne

Szklane panele ścienne w kuchni stają się co raz bardziej modne. Składa się na to wiele czynników. Tego typu elementy wykończenia wnętrza szybko się montuje – szyba jest docinana na wymiar jeszcze w zakładzie szklarskim, na miejscu u klienta jest jedynie wykonywany montaż. Instalacja kuchennych paneli ściennych polega na przymocowaniu ich do ściany specjalnymi kołkami montażowymi. Niewątpliwą zaletą paneli szklanych w kuchni jest także różnorodność ich aranżacji. Bardzo popularne jest stosowanie bezbarwnych, przezroczystych paneli, pod którymi na tynku lub tapecie jest wykonywany jakiś wzór. Często stosuje się także panele szklane z kolorowego szkła, lub z naniesionymi, lub wygrawerowanymi rozmaitymi wzorami.

Panele szklane, szkło laminowane w kuchni
Panele szklane, szkło laminowane w kuchni, źródło: Binglass.pl

Szklane ściany działowe

Szklane przegrody mają zastosowanie nie tylko w dużych, przestronnych pomieszczeniach firmowych, czy w obiektach rekreacyjnych lub sportowych. Szklane ścianki działowe mogą zostać bardzo ciekawie zastosowane także w projektach wnętrz mieszkalnych. Niewątpliwą zaletą tego typu ścian jest przenikalność światła, dzięki czemu wnętrza są maksymalnie doświetlone. Szklane ściany działowe mogą stanowić znakomitą izolację akustyczną, przy jednoczesnej możliwości utrzymywania kontaktu wzrokowego między domownikami. Dla wielu inwestorów bardzo docenianą zaletą szklanych przegród może okazać się także ich niewielka waga w stosunku do wytrzymałości.

Szklane zabudowy są również bardzo mile widziane na wszelkiego rodzaju tarasach oraz balkonach. Szklane ściany w zestawieniu ze stalą nierdzewną lub drewnem, naprawdę prezentuje się bardzo gustownie i elegancko. Zastosowanie przezroczystych, szklanych wypełnień w balustradach na balkonie czy tarasie sprzyja odczuwaniu bliskości otaczającego ogrodu lub przyrody stanowiąc jednocześnie pewną akustyczną ochronę przed odgłosami z zewnątrz.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą

Hurtownia Szkła Wrocław
https://binglass.pl/
Śliwice 55-093, ul. Magnoliowa 24
+48 690 010 001

A na koniec krótki film o produkcji szklanych wyrobów:

adminx

Related Posts

Kolektory słoneczne w domu

Możliwość komentowania Kolektory słoneczne w domu została wyłączona

Co nie co o pompach ciepła

Możliwość komentowania Co nie co o pompach ciepła została wyłączona

Rekuperacja w domu jednorodzinnym

Możliwość komentowania Rekuperacja w domu jednorodzinnym została wyłączona

Zastosowanie szkła

Możliwość komentowania Zastosowanie szkła została wyłączona

Budujemy pierwszy dom jednorodzinny

Możliwość komentowania Budujemy pierwszy dom jednorodzinny została wyłączona

Create AccountLog In Your Account