Transport krajowy. Czym odznacza się rzetelna firma?

Transport krajowy. Czym odznacza się rzetelna firma?

Transport krajowy. Czym odznacza się rzetelna firma?

Możliwość komentowania Transport krajowy. Czym odznacza się rzetelna firma? została wyłączona

Dokonując wyboru firmy transportowej zwróćmy uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim profesjonalna firma zapewnia ubezpieczenie towarów, terminową dostawę i staranność w wykonaniu zlecenia.
Na początku musimy się zastanowić jakie mamy oczekiwania. Nie każda firma może przewieźć każdy towar. Tak jest w przypadku materiałów niebezpiecznych. Jeśli już określimy czego oczekujemy od firmy możemy rozpocząć poszukiwania odpowiedniej firmy spedycyjnej.

Przenoszenie paczek
Przenoszenie paczek

Komunikacja z firmą transportową
Bardzo ważna jest komunikacja między firmą, a klientem. Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne. Zwróćmy uwagę na to czy pracownik upatrzonej firmy odpowiada na telefony, maile. W tym przypadku kontakt jest naprawdę ważny, aby zaoszczędzić sobie nerwów.

Sprawdźmy również jak długo dana firma działa na rynku oraz jak wypowiadają się o niej klienci. Na forach internetowych możemy poczytać opinie, które dadzą nam pewien obraz firmy.

Niska cena, niska jakość?
Tutaj nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zależy czego oczekujemy od spedytora, jakie towary chcemy, aby przewiózł i jakie dodatkowe usługi nas interesują.
Dużo ważniejszą kwestią jest jakość usług, a nie ich cena. Co z tego, że zapłacimy mało, jeśli będziemy zdenerwowani czy towar zostanie bezpiecznie dostarczony i zdąży na czas.
Podpisując umowę z firmą transportową przeczytajmy dokładnie warunki. Znajdziemy tam informacje między innymi na temat tego, jak firma zachowuje się w razie ewentualnych opóźnień.

Dodatkowe usługi
Dowiedzmy się od spedytora czy zapewnia ubezpieczenie towaru oraz w jakiej kwocie w przypadku uszkodzenia. Warto też zainteresować się tym czy firma oferuje takie usługi jak: magazynowanie przesyłek, załadunek i rozładunek.

Dość istotną kwestią jest kadra i flota danej firmy. Warto, aby firma zatrudniała wykwalifikowanych pracowników, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. Flota, czyli pojazdy, którymi dysponuje firma to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę: pojazdy muszą być w dobrym stanie, posiadać przeglądy techniczne i ubezpieczenie.
Jeśli na stronie internetowej nie znajdziemy wszystkich niezbędnych informacji nie bójmy się zadzwonić do przewoźnika oraz spytać o wszelkie kwestie. Jeśli firma ma blisko nas siedzibę dobrym krokiem jest również umówienie się na spotkanie.

SzybkaSpedycja
Mariusz Borowski
ul. Stanisławy Koper 5/13
37-450 Stalowa Wola

kom. +48 695 133 233
kom. +48 601 710 945
tel. +48 15 843 92 45

adminx

Related Posts

Wakacje z prawem jazdy w OSK Orbiter

Możliwość komentowania Wakacje z prawem jazdy w OSK Orbiter została wyłączona

Create AccountLog In Your Account